Barion Pixel
  

Tudta, hogy áprilistól a legaktívabb a kullancs?



Hazánkban a kullancsok aktivitásában bizonyos szezonalitás figyelhető meg. Legaktívabbak az áprilistól június végéig tartó időszakban, amit egy nyári nyugalmi időszak követ, majd augusztus második felétől októberig ismét fokozódik az aktivitásuk. Ettől függetlenül, egész évben előfordulhat kullancscsípés.

A kullancsok különféle kórokozókat hordozhatnak, amelyek csípéssel az emberi szervezetbe jutva betegségeket okozhatnak. A leggyakoribb a Lyme-kór, amely nagyon aljas, kezeletlenül évekig tartó lefolyású, számos tünettel járó fertőző betegség. A csípés helyén kialakuló, (kokárda alakú) bőrpír hívhatja fel rá a figyelmet. Antibiotikummal jól gyógyítható, azonban a betegség kezelésében jártas szakembernek kell eldöntenie azt, hogy melyik készítményt, mennyi ideig, mekkora dózisban szükséges szedni. A betegség megelőzésére egyelőre nincs oltás.

Az agyvelőgyulladás ellen rendelkezésünkre áll megfelelő vakcina.

Az immunizáció bármikor elkezdhető, azonban a legjobb választás a tavaszi hónapok ideje. – Vagyis érdemes most, áprilisban felkeresni háziorvosunkat. Oltatni persze soha sincs későn, de ez az időszak a legoptimálisabb. Az oltóanyag orvosi receptre, gyógyszertárakban beszerezhető.

 

További információ a kullancsokról és az oltásról az alábbi linkre kattintva olvasható:

http://fmc.hu/2018/04/07/tudtad-hogy-aprilistol-a-legaktivabb-a-kullancs/


Tetszett a cikk?
 

2018. április 09.

Hasonló cikkek

Téli vitaminpótlás gyerekeknek: Hogyan erősítsük meg az immunrendszerüket?

A téli hónapok beköszöntével a gyermekek immunrendszere különösen nagy kihívásokkal szembesül. A hideg idő, a zárt helyiségekben való hosszas tartózkodás és az ilyenkor gyakoribb légúti fertőzések mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a gyermekek könnyebben megbetegedjenek. Ebben az időszakban rendkívül fontos a megfelelő vitamin- és ásványianyag-bevitel, amely segít az immunrendszer erősítésében és a szervezet ellenálló képességének növelésében. Az alábbiakban bemutatjuk, mely vitaminok és tápanyagok szükségesek a gyermekek immunrendszerének támogatásához, és adunk néhány tippet is a szülőknek, hogy hogyan biztosíthatják mindezt.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Fáradtság és kimerültség az őszi hónapokban: Mi állhat a háttérben, és hogyan küzdjünk ellene?

Ahogy beköszönt az ősz, sokan érezzük magunkat egyre fáradtabbnak és lelassultabbnak, mintha testünk az évszak változásához igazodna. Az őszi fáradtság valódi jelenség, amit számos tényező befolyásolhat, mint például a napfényhiány, a vitaminhiány vagy az alvási nehézségek. A következő cikkben megvizsgáljuk, mi állhat a szezonális kimerültség hátterében, és bemutatunk néhány hasznos tippet, amelyekkel visszanyerhetjük energiánkat.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Tippek a téli vitaminok pótlására: Mely vitaminok a legfontosabbak ilyenkor?

A hideg téli hónapokban szervezetünk többféle kihívással néz szembe: a kevesebb napfény, a hűvös időjárás és a zárt terekben való tartózkodás miatt csökkenhet az energiaszintünk, valamint megnőhet a megfázás és az influenza kockázata is. Ebben az időszakban kiemelten fontos, hogy megfelelő mennyiségű vitamint biztosítsunk a szervezetünk számára, hogy támogassuk immunrendszerünket és megőrizzük jó közérzetünket. Cikkünkben bemutatjuk, melyek a legfontosabb vitaminok a téli hónapokban, és hogyan pótolhatjuk őket.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!