Barion Pixel
  

Ne féljen kérdezni! - Az aranyérről



    Az aranyérnek két típusa van: belső és külső. A belső aranyér a végbél alsó szakaszán, míg a külső aranyér a végbél körüli bőr alatt alakul ki.

    A belső aranyér tipikusan fájdalommentes, még akkor is, amikor vérezni kezd. Akkor kezd el fájni, amikor az erőlködéstől a végbélnyíláson át kitüremkedik. (Ez az úgy nevezett “süllyedt aranyér”). Ez irritációt, viszketést okozhat.

    A külső aranyér sokkal kényelmetlenebb, mint a belső változata, mert az egész bőrfelület irritálttá válik. Ha a külső aranyérben vérrög alakul ki, súlyos, hirtelen fájdalom jelentkezhet.

    A tünetek emberenként változnak és függenek attól, hogy külső vagy belső aranyerük van. Néhány általános tünet:

    -  Székletürítéskor fájdalommentes vérzés.

    -  Végbélfájdalom és/vagy diszkomfortérzés.

    -  Égő végbél és/vagy fájdalom.

    -  Végbélnyílás körüli duzzanat.

     -  Csomó a végbélnyílás közelében, ami érzékeny és fájdalmas.

     -  Ürülékszivárgás.

    Az aranyeres tünetek lehetnek általánosak, de jelezhetnek más, súlyosabb állapotokat is. Ha vérzik, vagy úgy gondolja, hogy aranyere van, keresse fel orvosát. Ha széklete feketévé vált, kátrányos vagy gesztenyebarna lett, vérrög vagy vér keveredik össze a székletével, azonnal forduljon orvosához. Ez a fajta széklet erősebb vérzésre utal valahol az emésztőrendszerében. Kérjen sürgősségi ellátást, ha nagy mennyiségű rektális vérzést, szédülést, émelygést, vagy ájulást tapasztal.

   Ahogy a fizikai fájdalom súlyosbodik, az érzelmi aspektusok is bonyolódnak. Az aranyeres tünetek az életminőségre is hatással vannak.  Ha aranyértől szenved, kirekesztve, szégyenkezve érezheti magát az állapota miatt. Ne féljen segítséget kérni háziorvosától, gyógyszerészétől.

ASperti Preparation H® végbélkenőcs és végbélkúp hatékonyan csillapítja az aranyér kellemetlen tüneteit: csökkenti az irritációt, enyhíti a fájdalmat és elősegíti a sebgyógyulást. Kizárólag természetes hatóanyagokat tartalmaz.


Tetszett a cikk?
 

2017. április 11.

Hasonló cikkek

Téli vitaminpótlás gyerekeknek: Hogyan erősítsük meg az immunrendszerüket?

A téli hónapok beköszöntével a gyermekek immunrendszere különösen nagy kihívásokkal szembesül. A hideg idő, a zárt helyiségekben való hosszas tartózkodás és az ilyenkor gyakoribb légúti fertőzések mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a gyermekek könnyebben megbetegedjenek. Ebben az időszakban rendkívül fontos a megfelelő vitamin- és ásványianyag-bevitel, amely segít az immunrendszer erősítésében és a szervezet ellenálló képességének növelésében. Az alábbiakban bemutatjuk, mely vitaminok és tápanyagok szükségesek a gyermekek immunrendszerének támogatásához, és adunk néhány tippet is a szülőknek, hogy hogyan biztosíthatják mindezt.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Fáradtság és kimerültség az őszi hónapokban: Mi állhat a háttérben, és hogyan küzdjünk ellene?

Ahogy beköszönt az ősz, sokan érezzük magunkat egyre fáradtabbnak és lelassultabbnak, mintha testünk az évszak változásához igazodna. Az őszi fáradtság valódi jelenség, amit számos tényező befolyásolhat, mint például a napfényhiány, a vitaminhiány vagy az alvási nehézségek. A következő cikkben megvizsgáljuk, mi állhat a szezonális kimerültség hátterében, és bemutatunk néhány hasznos tippet, amelyekkel visszanyerhetjük energiánkat.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Tippek a téli vitaminok pótlására: Mely vitaminok a legfontosabbak ilyenkor?

A hideg téli hónapokban szervezetünk többféle kihívással néz szembe: a kevesebb napfény, a hűvös időjárás és a zárt terekben való tartózkodás miatt csökkenhet az energiaszintünk, valamint megnőhet a megfázás és az influenza kockázata is. Ebben az időszakban kiemelten fontos, hogy megfelelő mennyiségű vitamint biztosítsunk a szervezetünk számára, hogy támogassuk immunrendszerünket és megőrizzük jó közérzetünket. Cikkünkben bemutatjuk, melyek a legfontosabb vitaminok a téli hónapokban, és hogyan pótolhatjuk őket.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!