Barion Pixel
  

Ne érje be kevesebbel!



 

Hazánkban és világszerte is óriási népszerűségnek örvendenek a különböző Omega-3 zsírsavakat tartalmazó készítmények, mégis könnyen lehet, hogy a csillogó csomagolás mögött nem azt kapjuk, amire számítunk. Erre figyeljen, hogy ne érje csalódás!

 

Omega-3 – de melyik?

Az Omega-3 zsírsavak nagy része esszenciális zsírsav, amit csak táplálkozással lehet bevinni a szervezetünkbe, hiszen nem vagyunk képesek az előállítására.

Az Omega-3 zsírsavak három legfontosabb formája az EPA, a DHA és az ALA. Ezek közül a EPA és DHA az a két esszenciális zsírsav, amelyek megfelelő mennyiségben bizonyítottan hozzájárulnak a vér normál trigliceridszintjének fenntartásához, a szív megfelelő működéséhez, sőt, a normál vérnyomás fenntartásához is.

 

A halolaj nem hatóanyag!

Ha tehát a szív- és érrendszerre kifejtett kedvező hatása miatt szeretnénk Omega-3 zsírsavakat fogyasztani, mindenekelőtt ügyeljünk arra, hogy EPA és DHA zsírsavakat vigyünk be a szervezetünkbe. Az EPA és DHA zsírsavak legfontosabb forrása a halakból kinyert halolaj. Fontos ugyanakkor kihangsúlyozni, hogy a kedvező hatást nem a halolajjal, hanem a halolajban található EPA és DHA tartalommal lehet elérni!

Néhány termék leírása a hal fajtáját, a kifogás helyét, vagy a halolaj-tartalmat emeli az üzenet középpontjába. Valójában a kedvező hatás nem attól függ, hogy az alapanyagot adó halat hol fogták ki és milyen fajtájú, de még attól sem, hogy mekkora a termék halolaj tartalma! Ami igazán lényeges, hogy a készítmény tartalmazza-e a kívánt célnak megfelelő EPA és DHA mennyiséget.

 

Mennyi az elég?

Annak érdekében, hogy az EPA és DHA zsírsavak valóban kifejtsék bizonyított kedvező hatásaikat, minden nap megfelelő mennyiségben kell fogyasztanunk őket.

A szív megfelelő működését már napi 250 mg EPA és DHA bevitele is hatékonyan támogatja. Sajnos sok olyan Omega-3 tartalmú készítmény van a piacon, amely még ezt a mennyiséget is csak több kapszula bevételével biztosítja.

További pozitív hatás eléréséhez azonban jelentősen nagyobb dózisban kell szednünk az EPA és DHA zsírsavakat: a vér normál triglicerid szintjének fenntartásához már napi 2 gramm (2000 mg) EPA és DHA bevitel szükséges, a normál vérnyomás fenntartásához pedig napi 3 grammra (3000 mg) van szüksége a szervezetünknek!

Számoljon utána, hogy az Ön által jelenleg alkalmazott Omega-3 készítménnyel hogyan érhető el ez a mennyiség. Könnyen elképzelhető, hogy valójában napi 20 szemnél is többet kellene szednie a megfelelő hatóanyagtartalom beviteléhez!

 

BioCo Omega Cardio – kiemelkedően magas hatóanyag-tartalom egyetlen kapszulában.

 

A BioCo Omega Cardio egyetlen kapszulája kiemelkedően magas, 1100 mg (!) EPA és DHA zsírsavat tartalmaz, a kedvező hatás tehát már a céltól függően napi 1, 2 vagy 3 kapszula bevételével is biztosítható.

Alkalmazása javasolt szív- és érrendszeri betegségben szenvedők részére, ráadásul egészségpénztári számlára is elszámolható.


Tetszett a cikk?
 

2018. március 14.

Hasonló cikkek

Téli vitaminpótlás gyerekeknek: Hogyan erősítsük meg az immunrendszerüket?

A téli hónapok beköszöntével a gyermekek immunrendszere különösen nagy kihívásokkal szembesül. A hideg idő, a zárt helyiségekben való hosszas tartózkodás és az ilyenkor gyakoribb légúti fertőzések mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a gyermekek könnyebben megbetegedjenek. Ebben az időszakban rendkívül fontos a megfelelő vitamin- és ásványianyag-bevitel, amely segít az immunrendszer erősítésében és a szervezet ellenálló képességének növelésében. Az alábbiakban bemutatjuk, mely vitaminok és tápanyagok szükségesek a gyermekek immunrendszerének támogatásához, és adunk néhány tippet is a szülőknek, hogy hogyan biztosíthatják mindezt.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Fáradtság és kimerültség az őszi hónapokban: Mi állhat a háttérben, és hogyan küzdjünk ellene?

Ahogy beköszönt az ősz, sokan érezzük magunkat egyre fáradtabbnak és lelassultabbnak, mintha testünk az évszak változásához igazodna. Az őszi fáradtság valódi jelenség, amit számos tényező befolyásolhat, mint például a napfényhiány, a vitaminhiány vagy az alvási nehézségek. A következő cikkben megvizsgáljuk, mi állhat a szezonális kimerültség hátterében, és bemutatunk néhány hasznos tippet, amelyekkel visszanyerhetjük energiánkat.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Tippek a téli vitaminok pótlására: Mely vitaminok a legfontosabbak ilyenkor?

A hideg téli hónapokban szervezetünk többféle kihívással néz szembe: a kevesebb napfény, a hűvös időjárás és a zárt terekben való tartózkodás miatt csökkenhet az energiaszintünk, valamint megnőhet a megfázás és az influenza kockázata is. Ebben az időszakban kiemelten fontos, hogy megfelelő mennyiségű vitamint biztosítsunk a szervezetünk számára, hogy támogassuk immunrendszerünket és megőrizzük jó közérzetünket. Cikkünkben bemutatjuk, melyek a legfontosabb vitaminok a téli hónapokban, és hogyan pótolhatjuk őket.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!