Barion Pixel
  

Mi változik testünkben tavasszal?



Kevesebb friss zöldséget fogyasztottunk, így az értékes, növényi mikroelemek bevitele csökkent, sőt, étkezésünkben-előnyben részesítettük a feldolgozott élelmiszereket, melyekben jóval kevesebb az életenergia is. Végre felkelhetünk téli álmunkból! Sokunknak ez nem egy olyan ébredés, mint mikor kipattan a szemünk és rögtön kikelünk az ágyból. Inkább egy lustálkodós fajta, amikor azt mondjuk: „had aludjak még egy kicsit!”. De! 

Menjünk ki a szabadba minél többet

 

Fontos, hogy menjünk ki a szabadba és töltsünk ott minél több időt! Sétáljunk sokat. Akár sétálva tegyünk meg néhány megállót, amikor munkába, vagy iskolába tartunk.


A Földön napfény nélkül élet sincsen, így testünket is élettelibbé varázsolhatjuk általa. Nem is beszélve a D-vitamin pozitív hatásáról! A D-vitamin hormonnak is nevezhető, bőrünkben aktiválódik a népfény hatására. Hiánya egyértelmű kapcsolatban áll a depresszióval. D-vitamin adásával esetenként megszüntethetőek a tünetek, de fontos más esetekben is a hangulat helyreállításában. A napfény hatása nélkül hiába adagolunk belőle bármenyit, nem lesz olyan hatékony.

 

Mozogjunk!

 

A téli hidegebb időszakban átállt testünk és szervezetünk raktározó üzemmódba. Lelassult az anyagcserénk, zsírszöveteink pedig növekedtek. A zsírszövetnek több funkciója is van: véd minket a hidegtől, raktározza az energiát és nem utolsó sorban a káros méreganyagokat is megköti. Ellenben a zsírszövet termel olyan anyagokat is, melyeknek hatására sejtjeink tápanyagfelvétele nehezebbé válik, bár a folyamat célja nem ez, általa azonban energiánk mégis csökken.

A mozgás növeli anyagcsere működéseinket, így segít lebontani a zsírraktárakat is szervezetünknek. Javul szöveteink keringése, így több oxigén és tápanyag jut el hozzájuk, továbbá lehetővé válik a mérgek könnyebb eltávolítása.

 

Együnk zöldeket és gyümölcsöket

 

A tél folyamán megcsappantak szervezetünk vitaminraktárai, tehát fontos, hogy töltsük fel azokat, és együnk minél több friss zöldséget és gyümölcsöt! Minden zöldséget és gyümölcsöt alaposan tisztítsunk meg! A lényeg, hogy a héjat alaposan, kefével dörgöljük át, mert így is igen sok vegyszermaradvány eltávolítható. Gondoljuk azonban végig, bárhogy is teszünk, a fontos, hogy friss zöldséget együnk, az értékes tápanyagok hatása ugyanis sokszor felülmúlja a bevitt káros anyagok negatív hatásait. Fontos a keresztesvirágúak (brokkoli, karfiol, kelkáposzta, kelbimbó) rendszeres fogyasztása, mivel ezek hatnak legjobban májműködésünkre, segítve ezzel a mérgek eltávolítását!

 

Igyunk, igyunk, igyunk

 

Fontos, hogy olyan ételeket együnk, amik nem megterhelik, hanem inkább támogatják a szervezetünket. Szintén nagyon fontos a megfelelő folyadékbevitel is. Veséink csak akkor képesek ellátni feladatunkat, ha van közeg, ami kivigye a kiválasztott káros anyagokat. Máskülönben visszaszívódnak.


Fentieket betartva jobb esélyekkel indulunk neki az évnek, melynek több mint harmada már el is telt, de most kezd élhetővé válni!

 

(Forrás: PatikaMagazin - Dr. Gulyás Tamás )

 


Tetszett a cikk?
 

2018. május 02.

Hasonló cikkek

50 feletti ízületi fájdalom: természetes úton vagy gyógyszeresen?

Az ízületi fájdalom az életkor előrehaladtával egyre gyakoribbá válik, különösen 50 év felett, amikor az ízületi porcok természetes módon veszítenek rugalmasságukból és csökken a kollagéntermelés. A kellemetlen tünetek azonban hatékonyan kezelhetők, akár természetes módszerekkel, akár gyógyszertári készítményekkel.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2025. 04. 15.

Az egészséges tavaszi étrend: Hogyan töltsd fel a vitaminraktáraidat?

A tél után a szervezetünk vitaminraktárai gyakran lemerülnek, ami fáradtságot, gyengébb immunrendszert és hormonális egyensúlyzavarokat eredményezhet. A tavasz tökéletes alkalom arra, hogy friss, szezonális ételekkel és szuperélelmiszerekkel pótoljuk a hiányzó tápanyagokat, miközben támogassuk az egészségünket és a vitalitásunkat.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2025. 04. 15.

Bélbaktériumok és agy: Hogyan befolyásolja a bélflóra a hangulatodat?

Az utóbbi években egyre több kutatás bizonyítja, hogy a bélflóra egészsége közvetlen hatással van a mentális állapotra. Az úgynevezett bél-agy tengely révén a bélbaktériumok befolyásolhatják a hangulatot, a szorongás szintjét és akár a depresszió kialakulásának kockázatát is.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2025. 04. 15.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!