Barion Pixel
  

Magnézium: nem mindegy, mit és hogyan szed!



 

A szervezetünk számára szükséges mennyiségű magnéziumot jól kialakított, kiegyensúlyozott táplálkozással természetes úton is lehet pótolni, leginkább a zöld színű növények tartalmazzák, mint például a spenót, de megtalálható különböző magvakban, például dióban, mogyoróban, mandulában, és a kakaóban is.

 

Mikor alakulhat ki magnéziumhiány?

Az elmúlt évtizedekben az élelmiszerkínálat és ellátás javulásával együtt megváltoztak táplálkozási szokásaink. Kutatások azt mutatják, hogy a napjainkban jellemző táplálkozási szokások eredményeképpen sok magnéziumban szegény élelmiszert fogyasztunk, ennek következményeképpen gyakran alakulhat ki magnéziumhiány.1

Egy felmérés szerint az amerikai lakosság közel fele nem juttat be elegendő magnéziumot a szervezetébe az étkezések során. Azonban egyes csoportokban ez az arány még rosszabb: a 14-18 éves nők közel 90%-a nem jut elegendő magnéziumhoz a napi rendes táplálkozásával.2

 

Szerves forma: jobb hasznosulás

Nem mindegy, milyen formában juttatjuk be a szervezetbe az ásványi anyagokat és nyomelemeket. Nem csupán az egyes készítményekben található hatóanyag mennyisége a fontos, hanem annak formája is. A szerves magnézium-citrátnak mind az oldhatósága, mind a szervezetbeni hasznosulása magasabb a szervetlen sóénál, a sok termékben megtalálható magnézium-oxidénál.34

 

Nem minden szerves, ami annak látszik!

Ha úgy döntöttünk, hogy a szerves formát részesítjük előnyben, alaposan nézzük meg a kiválasztott termék apró betűs információit is. Sok, szerves magnézium felirattal ellátott termékben csak részben található valóban szerves formában a hatóanyag, ezért érdemes az összetevők listáját alaposan átböngészni. Ha a magnézium-citrát mellett magnézium-oxid vagy magnézium-karbonát is szerepel az összetevők listáján, akkor csupán szerves magnéziummal dúsított terméket tartunk a kezünkben.

 

Nincs kompromisszum – kizárólag szerves hatóanyag tartalom

A BioCo „Szerves termékcsalád” esetében nem kell ettől tartani: a fejlesztés során, mint mindig, most is kompromisszummentes minőséget tartottuk szem előtt. Ezért ezekben a termékekben kizárólag 100%-ban a jól hasznosuló, szerves formában található meg a hatóanyag, legyen szó magnéziumról, krómról, cinkről vagy vasról.

 

1 Gröber U, Schmidt J, Kisters K. Magnesium in Prevention and Therapy. Nutrients. 2015;7(9):8199-8226. doi:10.3390/nu7095388.

2 Centers for Disease Control and Prevention (CDC) National Health and Nutrition Examination Survey.

3 Walker AF, Marakis G, Christie S, Byng M. Mg citrate found more bioavailable than other Mg preparations in a randomised, double-blind study. Magnes Res. 2003 Sep;16(3):183-91.

4 Lindberg JS, Zobitz MM, Poindexter JR, Pak CY. Magnesium bioavailability from magnesium citrate and magnesium oxide. J Am Coll Nutr. 1990 Feb;9(1):48-55.


Tetszett a cikk?
 

2018. március 14.

Hasonló cikkek

Téli vitaminpótlás gyerekeknek: Hogyan erősítsük meg az immunrendszerüket?

A téli hónapok beköszöntével a gyermekek immunrendszere különösen nagy kihívásokkal szembesül. A hideg idő, a zárt helyiségekben való hosszas tartózkodás és az ilyenkor gyakoribb légúti fertőzések mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a gyermekek könnyebben megbetegedjenek. Ebben az időszakban rendkívül fontos a megfelelő vitamin- és ásványianyag-bevitel, amely segít az immunrendszer erősítésében és a szervezet ellenálló képességének növelésében. Az alábbiakban bemutatjuk, mely vitaminok és tápanyagok szükségesek a gyermekek immunrendszerének támogatásához, és adunk néhány tippet is a szülőknek, hogy hogyan biztosíthatják mindezt.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Fáradtság és kimerültség az őszi hónapokban: Mi állhat a háttérben, és hogyan küzdjünk ellene?

Ahogy beköszönt az ősz, sokan érezzük magunkat egyre fáradtabbnak és lelassultabbnak, mintha testünk az évszak változásához igazodna. Az őszi fáradtság valódi jelenség, amit számos tényező befolyásolhat, mint például a napfényhiány, a vitaminhiány vagy az alvási nehézségek. A következő cikkben megvizsgáljuk, mi állhat a szezonális kimerültség hátterében, és bemutatunk néhány hasznos tippet, amelyekkel visszanyerhetjük energiánkat.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Tippek a téli vitaminok pótlására: Mely vitaminok a legfontosabbak ilyenkor?

A hideg téli hónapokban szervezetünk többféle kihívással néz szembe: a kevesebb napfény, a hűvös időjárás és a zárt terekben való tartózkodás miatt csökkenhet az energiaszintünk, valamint megnőhet a megfázás és az influenza kockázata is. Ebben az időszakban kiemelten fontos, hogy megfelelő mennyiségű vitamint biztosítsunk a szervezetünk számára, hogy támogassuk immunrendszerünket és megőrizzük jó közérzetünket. Cikkünkben bemutatjuk, melyek a legfontosabb vitaminok a téli hónapokban, és hogyan pótolhatjuk őket.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!