Barion Pixel
  

Levendula: Kend magadra, fürödj benne, s idd meg!



 

múltkor készítettünk a frissen szedett levendulából szörpöt, limonádét, fagylaltot, tejszínt, süteményt, olajat, ecetet… - Viszont még nem fürödtünk benne, s magunkra sem kentük!

 

E hiányosságot pótolva fejezem most be a levendulás sorozatot a testápolásra fókuszálva, bőrünk, lelkünk kényeztetésére hangolódva.

 

A levendula gyógyhatása régóta közismert. Fokozza a testi és lelki frissességet, javítja az életfolyamatokat. Aromaterápiában használva oldja a feszültséget, nyugtatja az idegeket. Enyhíti a fejfájást, segíti az elalvást, megszünteti az alvászavarokat. (Ezért közkedveltek a levendulával „tömött” párnák.) Elalvás előtt pedig nincs is jobb egy

 

Levendulás fürdőnél,

 

ami készülhet virágból, amikor 10 dkg virágot leforrázunk 2 liter vízzel, s ezt a főzetet leszűrve adjuk a fürdővízhez. Vagy olajat is használhatunk. Ebben az esetben 1 teáskanál levendulaolajat össze kell kevernünk 2 tojássárgájával, egy pohár tejjel (vagy tejszínnel), 2 evőkanál mézzel, sóval, s ez kerül a fürdővízhez. A természetes emulgeálószerek ahhoz kellenek, hogy az olaj egyenletes eloszlása biztosítva legyen a vízben, s ne a víz felszínén ússzon. Az illóolaj nagyjából fél óra alatt jut a szervezetünkbe a bőrön keresztül.

Meghűléskor is ajánlott levendulával inhalálni, mert tisztítja a légutakat és csökkenti a fertőzéseket. Oldja a szélgörcsöket, fertőtleníti a beleket. A belőle készült tea rendkívül jó szélhajtó és nyugtató.

 

A levendulás gyógytea

 

elkészítésekor figyelni kell arra, hogy az edényt fedjük le, hogy az illóolaj ne illanjon el (nevéhez illőn). Ha migrénünk van, akkor 1 liter vízzel forrázunk le 20 g szárított levendulát, hagyjuk állni pár percig, majd fogyaszthatjuk is! Légúti problémák esetén tegyünk hozzá még 20 g fodormentalevelet, s naponta 3 csészével kortyolgassunk belőle.

E szép növény antibakteriális, fertőtlenítő hatású. Ha gyulladásos, pattanásos a bőrünk, akkor sem kell aggódni, mert arra is nyugtatóan hat. Ugyanígy jótékony hatású pikkelysömör, ekcéma és napégette bőr esetén is!

 

 

További receptek elolvashatók az alábbi linkre kattintva:

http://fmc.hu/2018/06/23/levendula-kend-magadra-furodj-benne-s-idd-meg/


Tetszett a cikk?
 

2018. július 15.

Hasonló cikkek

Téli vitaminpótlás gyerekeknek: Hogyan erősítsük meg az immunrendszerüket?

A téli hónapok beköszöntével a gyermekek immunrendszere különösen nagy kihívásokkal szembesül. A hideg idő, a zárt helyiségekben való hosszas tartózkodás és az ilyenkor gyakoribb légúti fertőzések mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a gyermekek könnyebben megbetegedjenek. Ebben az időszakban rendkívül fontos a megfelelő vitamin- és ásványianyag-bevitel, amely segít az immunrendszer erősítésében és a szervezet ellenálló képességének növelésében. Az alábbiakban bemutatjuk, mely vitaminok és tápanyagok szükségesek a gyermekek immunrendszerének támogatásához, és adunk néhány tippet is a szülőknek, hogy hogyan biztosíthatják mindezt.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Fáradtság és kimerültség az őszi hónapokban: Mi állhat a háttérben, és hogyan küzdjünk ellene?

Ahogy beköszönt az ősz, sokan érezzük magunkat egyre fáradtabbnak és lelassultabbnak, mintha testünk az évszak változásához igazodna. Az őszi fáradtság valódi jelenség, amit számos tényező befolyásolhat, mint például a napfényhiány, a vitaminhiány vagy az alvási nehézségek. A következő cikkben megvizsgáljuk, mi állhat a szezonális kimerültség hátterében, és bemutatunk néhány hasznos tippet, amelyekkel visszanyerhetjük energiánkat.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Tippek a téli vitaminok pótlására: Mely vitaminok a legfontosabbak ilyenkor?

A hideg téli hónapokban szervezetünk többféle kihívással néz szembe: a kevesebb napfény, a hűvös időjárás és a zárt terekben való tartózkodás miatt csökkenhet az energiaszintünk, valamint megnőhet a megfázás és az influenza kockázata is. Ebben az időszakban kiemelten fontos, hogy megfelelő mennyiségű vitamint biztosítsunk a szervezetünk számára, hogy támogassuk immunrendszerünket és megőrizzük jó közérzetünket. Cikkünkben bemutatjuk, melyek a legfontosabb vitaminok a téli hónapokban, és hogyan pótolhatjuk őket.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!