Barion Pixel
  

Köhögés és torokfájás ellen: édesgyökérrel!



 

Az édesgyökér segíthet a megfázás, a torokgyulladás, a köhögés leküzdésében. (Már az ókori görögök és az egyiptomiak is használták megfázás, asztmatikus panaszok és köhögés ellen. Tudták azt is, hogy gyorsan enyhíti a torokgyulladást.)

 

Fokozza a légúti rendszerben a váladék kiválasztását, fellazítja a légutak nyálkahártyájára tapadt váladékot, kezeli a hurutot. – Vagyis elfolyósítja a váladékot és így segít, hogy fel tudjuk köhögni. Köptető hatását azért is érdemes figyelembe venni, mert nem izgatja a gyomrot – a legtöbb köptető hatású növénnyel ellentétben.

 

Gyógyító hatása elsősorban glicirrizin-tartalmának köszönhető. Hatóanyagai: triterpén szaponinok, glicirrhizinsav, flavonoidok (pl. likviritin, likviritigenin, glabridin), kumarinok. Ebből adódik köptető, nyálkaoldó, köhögéscsillapító hatása.

 

Az édesgyökér hatékony segítséget nyújthat fogszúvasodás, szénanátha, különböző bőrproblémák, gyulladások, diszpepszia, fejfájás, lupus és az ekcéma esetében is. Javítja az immunrendszer működését (az interferonszint növelésével), s ha más gyógynövényekkel kombináljuk, akkor a prosztatarák gyógyítására is használhatjuk.

 

Nyúlhatunk hozzá akkor is, ha fejfájás gyötör, ha korpásodunk, ha lábgomba kínoz, s még az emésztőrendszeri panaszokat is csökkenthetjük / megszüntethetjük vele.

 

(Gyomorfekély-ellenes hatását az 1940-es években fedezte fel egy holland gyógyszerész. Az édesgyökér hatóanyagainak vizsgálata egy karbenoxolon nevű gyógyszer-hatóanyag kifejlesztéséhez vezetett, melyet fekélyek ellen használtak. Ez volt az első olyan szer, ami úgy gyógyította a gyomorfekélyt, hogy nem a gyomorsav-termelést csökkentette.)

 

E növény enyhíti az ételmérgezés, az ízületi gyulladások és a májbetegségek tüneteit is. Memóriajavító, antidepressszáns (mivel akadályozza a kortizol lebomlását), gyulladáscsökkentő, sejtvédő és a hasi zsírszövetet is csökkenti. (Ez utóbbi miatt a fogyókúrához / diétához is felhasználhatjuk. – Ez a benne lévő glabridin-nak köszönhető.)

 

 

A cikk folytatása elolvasható az alábbi linkre kattintva:

https://fmc.hu/2022/01/15/kohoges-es-torokfajas-ellen-edesgyokerrel


Tetszett a cikk?
 

2022. január 16.

Hasonló cikkek

Téli vitaminpótlás gyerekeknek: Hogyan erősítsük meg az immunrendszerüket?

A téli hónapok beköszöntével a gyermekek immunrendszere különösen nagy kihívásokkal szembesül. A hideg idő, a zárt helyiségekben való hosszas tartózkodás és az ilyenkor gyakoribb légúti fertőzések mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a gyermekek könnyebben megbetegedjenek. Ebben az időszakban rendkívül fontos a megfelelő vitamin- és ásványianyag-bevitel, amely segít az immunrendszer erősítésében és a szervezet ellenálló képességének növelésében. Az alábbiakban bemutatjuk, mely vitaminok és tápanyagok szükségesek a gyermekek immunrendszerének támogatásához, és adunk néhány tippet is a szülőknek, hogy hogyan biztosíthatják mindezt.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Fáradtság és kimerültség az őszi hónapokban: Mi állhat a háttérben, és hogyan küzdjünk ellene?

Ahogy beköszönt az ősz, sokan érezzük magunkat egyre fáradtabbnak és lelassultabbnak, mintha testünk az évszak változásához igazodna. Az őszi fáradtság valódi jelenség, amit számos tényező befolyásolhat, mint például a napfényhiány, a vitaminhiány vagy az alvási nehézségek. A következő cikkben megvizsgáljuk, mi állhat a szezonális kimerültség hátterében, és bemutatunk néhány hasznos tippet, amelyekkel visszanyerhetjük energiánkat.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Tippek a téli vitaminok pótlására: Mely vitaminok a legfontosabbak ilyenkor?

A hideg téli hónapokban szervezetünk többféle kihívással néz szembe: a kevesebb napfény, a hűvös időjárás és a zárt terekben való tartózkodás miatt csökkenhet az energiaszintünk, valamint megnőhet a megfázás és az influenza kockázata is. Ebben az időszakban kiemelten fontos, hogy megfelelő mennyiségű vitamint biztosítsunk a szervezetünk számára, hogy támogassuk immunrendszerünket és megőrizzük jó közérzetünket. Cikkünkben bemutatjuk, melyek a legfontosabb vitaminok a téli hónapokban, és hogyan pótolhatjuk őket.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!