Barion Pixel
  

Hogyan védekezz a legyek ellen – vegyszermentesen?



 

 

Hiába van szúnyogháló az ablakon és az erkélyajtón, hiába igyekszünk szinte két másodperc alatt besurranni a bejárati ajtón, mégis bekerülhet valahogy egy-egy poloska, szúnyog, molylepke vagy légy a lakásba.

 

Állatbarát lévén, tisztelve az élet minden formáját először mindenki ösztönösen kinyitja ilyenkor az ajtót, s igyekszik kihessegetni a hívatlan vendéget. 

 

S kiváltképp ajánlott így tennünk, mert – ha nem is az élet védelme érdekében -, de a tapétára vagy a falfestésre azért jó vigyázni… Ha például úgy véljük, hogy a falon pihenő légy vagy szúnyog optimális pozícióban van a „lecsapásra”, akkor az eredmény lehet, hogy a kiiktatott állat lesz, viszont gondoskodhatunk az érintett falfelület lemosásáról (ha egyáltalán lejön a „maradvány” maradéktalanul) – ami nem épp kellemes időtöltés.

 

Mit tegyünk tehát? A legegyszerűbb, ha

 

Kereszthuzatot

 

csinálunk. Ez a finom légáramlat – szerencsés esetben – a szabad ég alá tereli a rovarokat. Ha esetleg nincsen időnk megvárni, míg a szellő szárnyán tovatűnnek a legyek, akkor bizony

 

Csapdát

 

kell állítanunk: Keverjünk össze 2 dl vizet 1 evőkanál cukorral, és öntsük egy vékony szájú üvegbe. Ez az édes illat oda fogja csalni a legyeket (a darazsakat is persze, hiszen gyakran méhek, darazsak is betévednek a lakásba), és rabul ejti őket.

 

Csalétek lehet még a sör és méz keveréke is, de van, aki ecetet és mézet használ.

 

Valaki azt mesélte, hogy tejet, cukrot és egy pici borsot szokott összeforrázni és egy kis tálkába tenni – neki az vált be „csaliként”. – A variációk száma tehát végtelen.

 

Amikor gyerek voltam, a nővérem a hajlakkal fújta le a bogarakat, ami egy pillanat alatt hatástalanította őket – mivel olyan bevonatot képzett a szárnyukon, ami megakadályozta a mozgásukat. Ez a blogbejegyzés viszont most a „vegyszermentesség” égisze alatt született, ezért elvonatkoztatunk minden művi dologtól, s vegyük tovább a bio-teendők sorát. Készíthetünk például

 

Légypapírt házilag

 

Vágjunk 10 cm széles, hosszú csíkokat erős csomagolópapírból, lyukasszuk ki, fűzzünk bele egy zsinórt, s kössünk a végére csomót. Főzzünk össze 4 dl vizet, ugyanennyi cukrot és mézet, hűtsük ki a masszát és mártsuk bele a papírokat. Akasszuk a papírokat alufólia fölé, s hagyjuk, míg megszáradnak. Ezután már csak el kell helyeznünk a kívánt helyre – de vigyázva, hogy kellő magasságban legyenek, mert nagyon ragadnak, és a hajunk nem örülne a véletlen találkozásnak!

 

 

A cikk teljes hosszában elolvashat az alábbi linkre kattintva:

http://www.fmc.hu/2018/08/18/hogyan-vedekezz-a-legyek-ellen-vegyszermentesen/


Tetszett a cikk?
 

2018. augusztus 24.

Hasonló cikkek

Téli vitaminpótlás gyerekeknek: Hogyan erősítsük meg az immunrendszerüket?

A téli hónapok beköszöntével a gyermekek immunrendszere különösen nagy kihívásokkal szembesül. A hideg idő, a zárt helyiségekben való hosszas tartózkodás és az ilyenkor gyakoribb légúti fertőzések mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a gyermekek könnyebben megbetegedjenek. Ebben az időszakban rendkívül fontos a megfelelő vitamin- és ásványianyag-bevitel, amely segít az immunrendszer erősítésében és a szervezet ellenálló képességének növelésében. Az alábbiakban bemutatjuk, mely vitaminok és tápanyagok szükségesek a gyermekek immunrendszerének támogatásához, és adunk néhány tippet is a szülőknek, hogy hogyan biztosíthatják mindezt.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Fáradtság és kimerültség az őszi hónapokban: Mi állhat a háttérben, és hogyan küzdjünk ellene?

Ahogy beköszönt az ősz, sokan érezzük magunkat egyre fáradtabbnak és lelassultabbnak, mintha testünk az évszak változásához igazodna. Az őszi fáradtság valódi jelenség, amit számos tényező befolyásolhat, mint például a napfényhiány, a vitaminhiány vagy az alvási nehézségek. A következő cikkben megvizsgáljuk, mi állhat a szezonális kimerültség hátterében, és bemutatunk néhány hasznos tippet, amelyekkel visszanyerhetjük energiánkat.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Tippek a téli vitaminok pótlására: Mely vitaminok a legfontosabbak ilyenkor?

A hideg téli hónapokban szervezetünk többféle kihívással néz szembe: a kevesebb napfény, a hűvös időjárás és a zárt terekben való tartózkodás miatt csökkenhet az energiaszintünk, valamint megnőhet a megfázás és az influenza kockázata is. Ebben az időszakban kiemelten fontos, hogy megfelelő mennyiségű vitamint biztosítsunk a szervezetünk számára, hogy támogassuk immunrendszerünket és megőrizzük jó közérzetünket. Cikkünkben bemutatjuk, melyek a legfontosabb vitaminok a téli hónapokban, és hogyan pótolhatjuk őket.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!