Barion Pixel
  

Hogyan kezeljük a köhögést gyógynövényekkel?



 

Először is meg kell határoznunk, hogy mikor van szó száraz, s mikor hurutos köhögésről?

 

Száraz köhögéskor

 

Száraz (más néven: inger) köhögés esetén a légutakban nem található felszítható váladék. Ez főként allergiás vagy légúti megbetegedésekre jellemző.

 

Ilyenkor olyan gyógynövényeket ajánlatos használni, melyek géles védőréteggel vonják be a nyálkahártyát, s csökkentik annak ingerlékenységét. Segíthet a kamilla, a lándzsás útifű, az orvosizilizgyökér, az izlandi zuzmó. A legtöbb gyógynövénnyel többfajta problémát is orvosolhatunk (a kamillának például gyulladáscsökkentő hatása is van), így mindenképpen ajánlott a kezdeti stádiumban természetes alapú kezeléssel próbálkozni.

 

A fehérmályva vagy orvosi ziliz levelének és gyökerének, valamint a keskenylevelű útifű levelének és a hársfa virágának a nyálkaanyagai mind mérsékelhetik a légutak irritációját. A köhögést csillapíthatják a nyugtató hatású növényi drogok: a citromfű, az orvosi pemetefű is.

 

A martilapu is megvédi a gyulladt nyálkahártyát, s csökkenti a száraz köhögési ingert. Cseranyagokat, növényi savat, triterpéneket is tartalmaz. Fogyasztása kizárólag kúraszerűen javasolt, mert nagy dózisban árthat a májnak.

 

Májusban gyűjthető a bodzavirág (benne: kvercetintartalmú illóolaj, glikozidák, rutin, kolin, nyálka és csersav), amit szintén felhasználhatunk e célra, ahogyan a fehér akácot is. Az akácvirág a köhögés csillapítása mellett enyhíti a gyomorégést is – íze pedig igencsak kellemes!

 

A szurokfű – oregánó – a köhögéscsillapítás mellett nyugtatja az idegeket is, az orvosi veronika pedig az ereket is tisztítja. A cikóriasavat, alkilamidokat és illóolajokat tartalmazó bíbor kasvirág remek immunerősítő, gyulladáscsökkentő hatású – és szintén jó a köhögés ellen.

 

 

(A cikk folytatása elolvasható az alábbi linkre kattintva: http://www.patikaplus.hu/hirek/betegseg/mi-minden-allhat-a-hosszan-tarto-kohoges-hattereben-1.html )

 


Tetszett a cikk?
 

2021. december 02.

Hasonló cikkek

Téli vitaminpótlás gyerekeknek: Hogyan erősítsük meg az immunrendszerüket?

A téli hónapok beköszöntével a gyermekek immunrendszere különösen nagy kihívásokkal szembesül. A hideg idő, a zárt helyiségekben való hosszas tartózkodás és az ilyenkor gyakoribb légúti fertőzések mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a gyermekek könnyebben megbetegedjenek. Ebben az időszakban rendkívül fontos a megfelelő vitamin- és ásványianyag-bevitel, amely segít az immunrendszer erősítésében és a szervezet ellenálló képességének növelésében. Az alábbiakban bemutatjuk, mely vitaminok és tápanyagok szükségesek a gyermekek immunrendszerének támogatásához, és adunk néhány tippet is a szülőknek, hogy hogyan biztosíthatják mindezt.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Fáradtság és kimerültség az őszi hónapokban: Mi állhat a háttérben, és hogyan küzdjünk ellene?

Ahogy beköszönt az ősz, sokan érezzük magunkat egyre fáradtabbnak és lelassultabbnak, mintha testünk az évszak változásához igazodna. Az őszi fáradtság valódi jelenség, amit számos tényező befolyásolhat, mint például a napfényhiány, a vitaminhiány vagy az alvási nehézségek. A következő cikkben megvizsgáljuk, mi állhat a szezonális kimerültség hátterében, és bemutatunk néhány hasznos tippet, amelyekkel visszanyerhetjük energiánkat.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Tippek a téli vitaminok pótlására: Mely vitaminok a legfontosabbak ilyenkor?

A hideg téli hónapokban szervezetünk többféle kihívással néz szembe: a kevesebb napfény, a hűvös időjárás és a zárt terekben való tartózkodás miatt csökkenhet az energiaszintünk, valamint megnőhet a megfázás és az influenza kockázata is. Ebben az időszakban kiemelten fontos, hogy megfelelő mennyiségű vitamint biztosítsunk a szervezetünk számára, hogy támogassuk immunrendszerünket és megőrizzük jó közérzetünket. Cikkünkben bemutatjuk, melyek a legfontosabb vitaminok a téli hónapokban, és hogyan pótolhatjuk őket.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!