Barion Pixel
  

Hogyan kerüljük el a fürdőkben elkapható nőgyógyászati fertőzéseket?



 

 

A fürdés, strandolás veszélyeiről általánosságban már esett szó az előző részben. Akkor felvázoltuk, hogy szép számmal vannak olyan mikroorganizmusok, melyek ellenállnak a klórvegyületeknek. Az Olvasó megtudhatta, hogy ezek a vegyi anyagok a vízpárával belélegezve irritálhatják a légutakat. Írtam arról is, hogy maga a klóros víz is veszélyforrás lehet: érzékeny bőrűeknek bőrbetegségeket okozhat. Aztán ott van a kólibaktérium, a külső hallójárat gyulladása és még sok-sok fertőzés, mint veszélyforrás.

 

A nőgyógyászati fertőzésekről nem beszéltünk még, mivel ezek külön említést igényelnek. Ennek oka az, hogy nagyon sok nőnek okoznak kellemetlen tüneteket, panaszokat.

 

„Először is említsük meg, hogy fontos a nedves fürdőruha mielőbbi szárazra cserélése – főleg azoknak, akik hajlamosabbak a hüvelyi panaszokra – hiszen a meleg, nedves közeg kedvez a káros mikroorganizmusok elszaporodásának.” – figyelmeztet Dr. Kovács László – „Általában azt mondhatjuk, hogy a hüvelybe kerülő víz mindenképpen csökkenti annak fertőzésekkel szembeni védekezőképességét, még a természetes vizekben való fürdés esetén is, de hatványozottan igaz ez a klórral vagy egyéb, erős fertőtlenítőszerrel fertőtlenített vizekre.”

 

Bár azt hinnénk, hogy milyen jó, hogy a kórokozók elszaporodását gátolják ezek a kémiai anyagok, ám tudni kell azt is, hogy elpusztítják a hüvely normál pH-ját fenntartó lactobacillusok jelentős részét is. Emiatt pedig a hüvely savas kémhatása lúgos irányba tolódik. A pH egyensúly felborulása legyengíti az említett lactobacillusok által fenntartott védelmi rendszert, és utat nyit a baktériumok, gombák elszaporodásának.

 

„Mint már említettem, vannak, akik kifejezetten hajlamosak az ilyesfajta fertőzésekre.” – mondja az orvos – „Számukra a strandolás szinte egyet jelent a hüvelyfertőzéssel. Nekik inkább a természetes vizekben való csobbanás javasolt, már amennyiben viszonylag tiszta vízről van szó. Sajnos egy nyári hétvégén, amikor nagy a kánikula, a balatoni strandokról ez nem igazán mondható el. Ajánlott még a tejsavas hüvelyöblítés strandolás előtt, mert megerősíti a hüvelyflórát, és segíthet megelőzni a fertőzést.” 

 

 

A cikk folytatása elolvasható az alábbi linkre kattintva:

https://fmc.hu/2020/11/01/hogyan-keruljuk-el-a-furdokben-elkaphato-nogyogyaszati-fertozeseket/


Tetszett a cikk?
 

2020. november 01.

Hasonló cikkek

Téli vitaminpótlás gyerekeknek: Hogyan erősítsük meg az immunrendszerüket?

A téli hónapok beköszöntével a gyermekek immunrendszere különösen nagy kihívásokkal szembesül. A hideg idő, a zárt helyiségekben való hosszas tartózkodás és az ilyenkor gyakoribb légúti fertőzések mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a gyermekek könnyebben megbetegedjenek. Ebben az időszakban rendkívül fontos a megfelelő vitamin- és ásványianyag-bevitel, amely segít az immunrendszer erősítésében és a szervezet ellenálló képességének növelésében. Az alábbiakban bemutatjuk, mely vitaminok és tápanyagok szükségesek a gyermekek immunrendszerének támogatásához, és adunk néhány tippet is a szülőknek, hogy hogyan biztosíthatják mindezt.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Fáradtság és kimerültség az őszi hónapokban: Mi állhat a háttérben, és hogyan küzdjünk ellene?

Ahogy beköszönt az ősz, sokan érezzük magunkat egyre fáradtabbnak és lelassultabbnak, mintha testünk az évszak változásához igazodna. Az őszi fáradtság valódi jelenség, amit számos tényező befolyásolhat, mint például a napfényhiány, a vitaminhiány vagy az alvási nehézségek. A következő cikkben megvizsgáljuk, mi állhat a szezonális kimerültség hátterében, és bemutatunk néhány hasznos tippet, amelyekkel visszanyerhetjük energiánkat.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Tippek a téli vitaminok pótlására: Mely vitaminok a legfontosabbak ilyenkor?

A hideg téli hónapokban szervezetünk többféle kihívással néz szembe: a kevesebb napfény, a hűvös időjárás és a zárt terekben való tartózkodás miatt csökkenhet az energiaszintünk, valamint megnőhet a megfázás és az influenza kockázata is. Ebben az időszakban kiemelten fontos, hogy megfelelő mennyiségű vitamint biztosítsunk a szervezetünk számára, hogy támogassuk immunrendszerünket és megőrizzük jó közérzetünket. Cikkünkben bemutatjuk, melyek a legfontosabb vitaminok a téli hónapokban, és hogyan pótolhatjuk őket.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!