Barion Pixel
  

Felfázás ellen: vörös áfonya



 

A húgyúti fertőzések együtt járhatnak alhasi görcsökkel, nyomó-szorító érzéssel. A vizelet kellemetlen, erős szagúvá, zavarossá, vagy véressé is válhat.  A férfiaknál a fájdalom a végbél irányára koncentrálódik. - Merthogy ők is érintettek lehetnek, nemcsak a nők, bár főként a hölgyek szenvednek a felfázástól.

 

A fertőzés elérheti a veséket is, ami az életünket is veszélyeztetheti! A vese érintettségére utal a deréktáji fájdalom, a láz, a hidegrázás, a hányinger, a hányás, illetve a rossz közérzet, gyengeség.

 

Bár sokan azt hiszik, hogy önmagában a hideg okozza a felfázást – ez nem így van! A húgyúti fertőzés/gyulladás okozói ugyanis a húgyutakba kerülő, s elszaporodó mikrobák. Persze, az időjárás közvetett hatással lehet a fertőzés kialakulásának kockázatára. Télen, a hidegebb hónapokban általában kevesebbet iszunk, így a húgyhólyag nem tud elég gyakran megtelni/kiürülni, és könnyebben elszaporodnak a pangó vizeletben a baktériumok.

 

A nők nagyobb eséllyel vannak kitéve a fertőzésnek, mert a húgycsövük rövidebb, így kevesebb utat kell megtenniük a kórokozóknak ahhoz, hogy a húgyhólyagba eljussanak. E problémával tehát mindenképpen foglalkoznunk kell, nem vehetjük félvállról!  

 

Ha úgy érezzük, hogy felfázásunk kezdeti stádiumban van, akkor ne tartsuk vissza a vizeletünket, hanem minél hamarabb ürítsük ki (akár ötpercenként) és igyunk sok folyadékot! A legmegfelelőbb az ásványvíz és a tea, ami készülhet borókabogyóból, mezei zsurlóból, medveszőlőlevélből. Ha a panaszok nem szűnnek meg egy-két napon belül, vagy ha fájdalmaink vannak, akkor forduljunk orvoshoz, mert valószínűleg antibiotikumos kezelésre lesz szükségünk!

 

És itt térhetünk rá a vörös áfonyára, amelyet már nagyanyáink is használtak egyedülálló gyógyhatása miatt. Leveléből teát főztek, és a bogyó levét is felfázásra, gyulladások megelőzésére, kúrálására alkalmazták.

 

E növény olyan anyagot tartalmaz, amely segíti meggátolni az E.Coli baktérium megtelepedését a húgycsövön és a hólyag falán. Ha pedig nem tud hozzátapadni a baktérium a hólyag falán lévő hámsejtekhez, akkor a megbetegítő-képessége radikálisan csökken. (A húgycső és a felsőbb húgyutak megbetegedését legtöbbször az E.Coli baktérium okozza.)

 

 

(A cikk folytatása elolvasható az alábbi linkre kattintva: https://fmc.hu/2019/01/26/felfazas-ellen-voros-afonya )


Tetszett a cikk?
 

2021. december 02.

Hasonló cikkek

Téli vitaminpótlás gyerekeknek: Hogyan erősítsük meg az immunrendszerüket?

A téli hónapok beköszöntével a gyermekek immunrendszere különösen nagy kihívásokkal szembesül. A hideg idő, a zárt helyiségekben való hosszas tartózkodás és az ilyenkor gyakoribb légúti fertőzések mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a gyermekek könnyebben megbetegedjenek. Ebben az időszakban rendkívül fontos a megfelelő vitamin- és ásványianyag-bevitel, amely segít az immunrendszer erősítésében és a szervezet ellenálló képességének növelésében. Az alábbiakban bemutatjuk, mely vitaminok és tápanyagok szükségesek a gyermekek immunrendszerének támogatásához, és adunk néhány tippet is a szülőknek, hogy hogyan biztosíthatják mindezt.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Fáradtság és kimerültség az őszi hónapokban: Mi állhat a háttérben, és hogyan küzdjünk ellene?

Ahogy beköszönt az ősz, sokan érezzük magunkat egyre fáradtabbnak és lelassultabbnak, mintha testünk az évszak változásához igazodna. Az őszi fáradtság valódi jelenség, amit számos tényező befolyásolhat, mint például a napfényhiány, a vitaminhiány vagy az alvási nehézségek. A következő cikkben megvizsgáljuk, mi állhat a szezonális kimerültség hátterében, és bemutatunk néhány hasznos tippet, amelyekkel visszanyerhetjük energiánkat.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Tippek a téli vitaminok pótlására: Mely vitaminok a legfontosabbak ilyenkor?

A hideg téli hónapokban szervezetünk többféle kihívással néz szembe: a kevesebb napfény, a hűvös időjárás és a zárt terekben való tartózkodás miatt csökkenhet az energiaszintünk, valamint megnőhet a megfázás és az influenza kockázata is. Ebben az időszakban kiemelten fontos, hogy megfelelő mennyiségű vitamint biztosítsunk a szervezetünk számára, hogy támogassuk immunrendszerünket és megőrizzük jó közérzetünket. Cikkünkben bemutatjuk, melyek a legfontosabb vitaminok a téli hónapokban, és hogyan pótolhatjuk őket.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!