Barion Pixel
  

Fáj a dereka? – Ne a hideg időjárást hibáztassa!



 

 

A fájdalom és az időjárás kapcsolata

 

Sokan azt vallják, hogy ha változik a levegő páratartalma a hőmérséklet, vagy a légnyomás, az derékfájdalmat és ízületi gyulladást okoz. Az ausztráliai George Institute for Global Health Newtown kutatócsoport viszont nem talált arra bizonyítékot, amely támogatja ezt a felvetést. Az fájdalom és az időjárás kapcsolatát kutató vizsgálatban közel 1350 fő vett részt, akik derékfájásban, illetve térd ízületi gyulladásban szenvedtek.

 

A résztvevők fájdalmát összevetették az időjárási adatokkal. Az eredmények nem erősítették meg, hogy van összefüggés a derékfájás, az ízületi gyulladás, illetve a hőmérséklet, a páratartalom, a légnyomás, a szélirány, vagy a csapadék mennyisége között. A kutatás vezetője, a Sydney Egyetem professzora, a kapcsolatot inkább az következőkben látta:

 

“Az emberek hajlamosak nem tudomást venni a fájdalmakról akkor amikor süt a nap, de sokkal érzékenyebben reagálnak akkor, ha hideg és esős az idő odakint. Tehát nem érdemes az időjárást hibáztatni a krónikus fájdalmakért, összpontosítsunk inkább a kiváltó okok pontos felderítésére.”

 

Mik lehetnek akkor a valódi kiváltó okok?

 

A derékfájdalomnak számos oka lehet, ennek megállapítása alapos orvosi kivizsgálást igényel – tudjuk meg Dr. Arnoldtól. A leggyakoribb okok a következők:

  • Porckorongsérv, vagy kitüremkedés
  • Ízületi porckopás
  • Csontritkulás
  • Gerincvelő-fertőzések
  • Sérülések, törések
  • Gyulladások
  • Daganat
  • Helytelen életmód
  • Egyéb betegségek

 

Személyre szabott orvoslás

 

Egy terápia akkor hatékony, ha személyre szabott. Ennek lényege a pontos diagnosztika, amelybe bele tartozik a fájdalom kialakulásának, jellegének, a fájdalom erősségének fennállási idejének és társbetegségeinek pontos ismerete. Ennek birtokában lehet meghatározni a komplex és az egyéni problémáknak megfelelő fájdalomcsillapító kezelést.

 

Miért természetes fájdalomcsillapítás?

 

Inaink, ízületeink, csontjaink, porcaink, bőrünk kollagénből épül fel. Abban az esetben, ha valamilyen károsodás keletkezik a szervezetben, ez a kollagén váz sérül, ez pedig fájdalmat, gyulladást és funkcióvesztést okoz.

„A kezelés során, ezt a természetes MD kollagént (proteint) juttatjuk be az ízületek köré, vagyis azt az anyagot pótoljuk kívülről, amiből felépülnek a kötőszöveti rostjaink.Innen ered tehát a terápia neve: természetes fájdalomcsillapítás. Azért „természetes”, mert a szervezet saját „építőköveit” használjuk.  Gyógyítjuk azt, ami sérült, fájdalmas, rugalmatlan és a funkcióját vesztette. A hatóanyag magában a szöveti szerkezetben és annak stabilitásában okoz változásokat mintegy “újra állványozza” azt, egy stabil biovázat képezve. Ezzel a terápiával rövidesen megszűnik a gyulladás és a fájdalom, regenerálódik a szervezet, mi pedig visszakaphatjuk fájdalommentes mindennapjainkat” – osztja meg tapasztalatait Dr. Arnold.

 

 

(Forrás: PatikaMagazin)


Tetszett a cikk?
 

2019. október 28.

Hasonló cikkek

Téli vitaminpótlás gyerekeknek: Hogyan erősítsük meg az immunrendszerüket?

A téli hónapok beköszöntével a gyermekek immunrendszere különösen nagy kihívásokkal szembesül. A hideg idő, a zárt helyiségekben való hosszas tartózkodás és az ilyenkor gyakoribb légúti fertőzések mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a gyermekek könnyebben megbetegedjenek. Ebben az időszakban rendkívül fontos a megfelelő vitamin- és ásványianyag-bevitel, amely segít az immunrendszer erősítésében és a szervezet ellenálló képességének növelésében. Az alábbiakban bemutatjuk, mely vitaminok és tápanyagok szükségesek a gyermekek immunrendszerének támogatásához, és adunk néhány tippet is a szülőknek, hogy hogyan biztosíthatják mindezt.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Fáradtság és kimerültség az őszi hónapokban: Mi állhat a háttérben, és hogyan küzdjünk ellene?

Ahogy beköszönt az ősz, sokan érezzük magunkat egyre fáradtabbnak és lelassultabbnak, mintha testünk az évszak változásához igazodna. Az őszi fáradtság valódi jelenség, amit számos tényező befolyásolhat, mint például a napfényhiány, a vitaminhiány vagy az alvási nehézségek. A következő cikkben megvizsgáljuk, mi állhat a szezonális kimerültség hátterében, és bemutatunk néhány hasznos tippet, amelyekkel visszanyerhetjük energiánkat.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Tippek a téli vitaminok pótlására: Mely vitaminok a legfontosabbak ilyenkor?

A hideg téli hónapokban szervezetünk többféle kihívással néz szembe: a kevesebb napfény, a hűvös időjárás és a zárt terekben való tartózkodás miatt csökkenhet az energiaszintünk, valamint megnőhet a megfázás és az influenza kockázata is. Ebben az időszakban kiemelten fontos, hogy megfelelő mennyiségű vitamint biztosítsunk a szervezetünk számára, hogy támogassuk immunrendszerünket és megőrizzük jó közérzetünket. Cikkünkben bemutatjuk, melyek a legfontosabb vitaminok a téli hónapokban, és hogyan pótolhatjuk őket.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!