Barion Pixel
  

Az 5 leghatékonyabb légúttisztító táplálék allergia ellen



 

 

Torma

 

A torma maga az egészség szimbóluma, van aki imádja, mások csak húsvétkor veszik elő, pedig baktérium és vírusölő hatása kutatások szerint, több mint fél napig tart, éppen ezért érdemes minél többet fogyasztanod belőle! Jellegzetes illatát a benne található illóolajoknak köszönheti, melynek belélegzése szinigrin tartalmának köszönhetően segít a légutak tisztán tartásában, valamint a megfázás tüneteinek enyhítésében. Gyorsan megszünteti az orrfolyást, elősegíti a torok és orr nyálkahártyájának tisztaságát.

Fokhagyma

 

A fokhagymát több ezer éve használják gyógyászati célokra, a közhiedelem szerint naponta néhány gerezd fogyasztása távol tartja nem csak a vámpírokat, de az orvost is. Kutatók által végzett vizsgálatok bebizonyították, hogy segít a koleszterinszint csökkentésében, késlelteti az öregedést, ezenkívül megnyitja a légutakat, így enyhíti az asztma, allergia tüneteit. A benne lévő allicinnak hála jó hatással van a hörgőkre, csillapítja a légúti gyulladást.

Gyömbér

Az 5 leghatékonyabb légúttisztító táplálék allergia ellen

A gyömbér jóval több, mint egy egyszerű fűszer, nem titok, hogy kiváló ízesítője az ételeknek, egyesek pedig úgy tartják, hogy a szerelemben is hatásos. Számos pozitív hatása közé tartozik, hogy segít a tüdő egészségének megőrzésében, és levegőt is könnyebben veszel tőle. „Nagy szerepet játszik a légutak felszabadításában, az asztmás tünetek enyhítésében. A benne lévő gingerol és shoagol kombinációja ugyanis tökéletes légutaink izmainak ellazítására. Ennek a különleges növénynek hatására szervezetünk kimelegszik, izzadni kezdünk, ezért kifejezetten hasznos lehet láz ellen is”-árulta el Prof. Dr. Ősapay György.

 

Petrezselyem

 

Levesbe sokan használják, kevesen tudják azonban, hogy milyen sokoldalú. A petrezselyem leginkább vértisztító hatásáról ismert, éppen ezért az allergia ellenes küzdelem egyik leghatásosabb fegyvere. Különleges tulajdonságát annak köszönheti, hogy csökkenti a hörgőkre ható ingereket, így nagyszerű gyógymód lehet, ha szűnni nem akaró köhögés kínoz, és enyhíti az allergiás tüsszögést.

Jótékony antioxidánsok

 

Kutatások szerint, a szabadgyökök okozta károk a szervezetben hozzájárulhatnak azokhoz a gyulladásos folyamatokhoz, melyek allergiát és asztmát idézhetnek elő. „Az olyan antioxidánsok, mint a C-vitamin, a zöld tea polifenoljai, és a bioflavonoidok semlegesítik a szabadgyököket, megakadályozzák a káros oxidatív folyamatokat, így az allergia ellen is hatásosak. Tanulmányok például azt bizonyították, hogy az asztmával küszködők szervezetére alacsonyabb C-vitamin szint jellemző”- mondta Prof. Dr. Ősapay György.

 

(Forrás: PatikaMagazin)


Tetszett a cikk?
 

2020. augusztus 24.

Hasonló cikkek

Téli vitaminpótlás gyerekeknek: Hogyan erősítsük meg az immunrendszerüket?

A téli hónapok beköszöntével a gyermekek immunrendszere különösen nagy kihívásokkal szembesül. A hideg idő, a zárt helyiségekben való hosszas tartózkodás és az ilyenkor gyakoribb légúti fertőzések mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a gyermekek könnyebben megbetegedjenek. Ebben az időszakban rendkívül fontos a megfelelő vitamin- és ásványianyag-bevitel, amely segít az immunrendszer erősítésében és a szervezet ellenálló képességének növelésében. Az alábbiakban bemutatjuk, mely vitaminok és tápanyagok szükségesek a gyermekek immunrendszerének támogatásához, és adunk néhány tippet is a szülőknek, hogy hogyan biztosíthatják mindezt.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Fáradtság és kimerültség az őszi hónapokban: Mi állhat a háttérben, és hogyan küzdjünk ellene?

Ahogy beköszönt az ősz, sokan érezzük magunkat egyre fáradtabbnak és lelassultabbnak, mintha testünk az évszak változásához igazodna. Az őszi fáradtság valódi jelenség, amit számos tényező befolyásolhat, mint például a napfényhiány, a vitaminhiány vagy az alvási nehézségek. A következő cikkben megvizsgáljuk, mi állhat a szezonális kimerültség hátterében, és bemutatunk néhány hasznos tippet, amelyekkel visszanyerhetjük energiánkat.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Tippek a téli vitaminok pótlására: Mely vitaminok a legfontosabbak ilyenkor?

A hideg téli hónapokban szervezetünk többféle kihívással néz szembe: a kevesebb napfény, a hűvös időjárás és a zárt terekben való tartózkodás miatt csökkenhet az energiaszintünk, valamint megnőhet a megfázás és az influenza kockázata is. Ebben az időszakban kiemelten fontos, hogy megfelelő mennyiségű vitamint biztosítsunk a szervezetünk számára, hogy támogassuk immunrendszerünket és megőrizzük jó közérzetünket. Cikkünkben bemutatjuk, melyek a legfontosabb vitaminok a téli hónapokban, és hogyan pótolhatjuk őket.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!