Barion Pixel
  

A megfázás nem köthető évszakhoz!



 

Megfázás télen-nyáron



Mindegy, hogy mi az oka, az orrdugulás, az orrfolyás kellemetlen tünetként zavarja mindennapjainkat. Kezelés nélkül viszont – szerencsétlen esetben – további gondokat és szövődmények kialakulását is eredményezheti.

Az orr jelentős önvédelmi funkciót tölt be szervezetünk megfelelő működése érdekében. Ezért fontos, hogy a belégzést mindig az orrunkon keresztül végezzük. Ilyenkor a beérkező levegő már felmelegítve kerül a légcsőbe és a tüdőbe. A belélegzett levegő megtisztul a kórokozóktól és az allergiát okozó anyagoktól. Mindez a védő funkció sérül, vagy netán teljesen elvész, ha az orrlégzés gátolt.

Ha az orr tele van váladékkal, annak több oka lehet.


– Valamilyen irritáció éri az orrnyálkahártyát, vérbőség alakul ki, ezért kitágulnak a hajszálerek és egyben beindul a fokozott nyálkatermelés.
– Szinte ugyanez tapasztalható, ha allergén (pl. pollen, poratka stb.) kerül az orrba. Ha allergia váltja ki a fokozott termelődést, akkor a váladék átlátszó, szinte vízszerű lesz.
– Ennél sűrűbb a váladék – sőt lehet nyákos is – ha valamilyen felső légúti megbetegedés, influenza, vagy megfázás kísérő tünete a nátha. Ilyenkor szinte teljesen elzáródnak az orron keresztüli légutak.



Az orrdugulás megszüntetése



A leírtak alapján belátható, milyen fontos az orrjáratok tisztán, szabadon tartása, hogy az orrlégzés akadálymentes legyen. A bővebb váladéktermelés miatt elzáródhatnak a melléküregek nyílásai is. Ez előbb-utóbb egyéb gyulladási folyamatokhoz is vezethet. Mindezek mellett pszichés és életmódbeli gátoltságot is eredményezhet az eldugult orr. A tünet megszüntetésére orrcseppek, orrspray-k állnak rendelkezésre, melynek kiválasztásában kérje gyógyszerésze segítségét.

 

Ha hasznosnak találta ezt a cikket, kérjük, ossza meg a FB-on, vagy küldje el barátainak a linket, hogy másokhoz is eljussanak az imént olvasott információk! Köszönjük!




(Forrás: Galenus/www.patikamagazin.hu)


Tetszett a cikk?
 

2017. október 20.

Hasonló cikkek

Téli vitaminpótlás gyerekeknek: Hogyan erősítsük meg az immunrendszerüket?

A téli hónapok beköszöntével a gyermekek immunrendszere különösen nagy kihívásokkal szembesül. A hideg idő, a zárt helyiségekben való hosszas tartózkodás és az ilyenkor gyakoribb légúti fertőzések mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a gyermekek könnyebben megbetegedjenek. Ebben az időszakban rendkívül fontos a megfelelő vitamin- és ásványianyag-bevitel, amely segít az immunrendszer erősítésében és a szervezet ellenálló képességének növelésében. Az alábbiakban bemutatjuk, mely vitaminok és tápanyagok szükségesek a gyermekek immunrendszerének támogatásához, és adunk néhány tippet is a szülőknek, hogy hogyan biztosíthatják mindezt.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Fáradtság és kimerültség az őszi hónapokban: Mi állhat a háttérben, és hogyan küzdjünk ellene?

Ahogy beköszönt az ősz, sokan érezzük magunkat egyre fáradtabbnak és lelassultabbnak, mintha testünk az évszak változásához igazodna. Az őszi fáradtság valódi jelenség, amit számos tényező befolyásolhat, mint például a napfényhiány, a vitaminhiány vagy az alvási nehézségek. A következő cikkben megvizsgáljuk, mi állhat a szezonális kimerültség hátterében, és bemutatunk néhány hasznos tippet, amelyekkel visszanyerhetjük energiánkat.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Tippek a téli vitaminok pótlására: Mely vitaminok a legfontosabbak ilyenkor?

A hideg téli hónapokban szervezetünk többféle kihívással néz szembe: a kevesebb napfény, a hűvös időjárás és a zárt terekben való tartózkodás miatt csökkenhet az energiaszintünk, valamint megnőhet a megfázás és az influenza kockázata is. Ebben az időszakban kiemelten fontos, hogy megfelelő mennyiségű vitamint biztosítsunk a szervezetünk számára, hogy támogassuk immunrendszerünket és megőrizzük jó közérzetünket. Cikkünkben bemutatjuk, melyek a legfontosabb vitaminok a téli hónapokban, és hogyan pótolhatjuk őket.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 12. 30.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!